Są materiały, które wchodzą do kuchni i natychmiast przejmują prowadzenie. Vendome to lastryko na bazie żywicy z kruszywami w odcieniach pomarańczy, zieleni, czerni i beżu – żywe, niepowtarzalne i zupełnie inne niż wszystko, co spotkasz w katalogach konglomeratów.
W tej realizacji ponad trzymetrowy blat z zintegrowanym parapetem pokazuje ten materiał w pełnej okazałości.




Vendome to lastryko – materiał na bazie żywicy z dodatkiem kruszyw takich jak marmur, granit, szkło i metal w różnych kolorach. Każda płyta wygląda nieco inaczej, a w dużych formatach różnorodność wtrąceń tworzy wyjątkową kompozycję.
Blat o grubości 3 cm ma łączną długość ponad 3 metrów i wykonany jest jako jeden ciągły element z zintegrowanym parapetem – rozwiązanie eliminujące fugę w miejscu styku blatu z oknem, estetyczne i praktyczne jednocześnie.
Otwór pod zlew podwieszany wycięty precyzyjnie z materiału 3 cm – przy lastryko o tak wyrazistym, kolorowym rysunku rozmieszczenie wycięcia ma bezpośredni wpływ na to, jak nakrapiany wzór układa się wokół zlewu.
Trzy okładziny ścienne sfrezowane z 3 do 2 cm tworzą spójne tło za blatem – ta sama wielokolorowa struktura lastryko na ścianie co na blacie, w smuklejszej formie zmniejszającej obciążenie ściany.
Lastryko na bazie żywicy charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dobrą odpornością na plamy – przy wersjach cementowych zalecana jest impregnacja zgodna z wytycznymi producenta.
Realizujemy blaty i okładziny z lastryko oraz innych materiałów na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu.